REDUKCE – od představy k realitě

Co si dokážete představit, se může stát skutečností. Ale vaše vysněná minimalistická kuchyň nevznikne jen díky vaší obrazotvornosti a proto, že si to z celého srdce přejete. Abyste dosáhli viditelných výsledků, budete muset přiložit ruku k dílu. Bude nutné načas vystoupit ze své komfortní zóny, vzdát se svého pohodlí a překonat případnou lenost či nechuť. Někteří z vás budou muset i zabojovat, protože redukce v celé své šíři dokáže být až vysilující.

Když ale víte, jaké výhody a pozitiva vám redukce kuchyně přinese a máte v sobě dostatek odhodlání, tak své přání dokážete přetavit v cíl a vaše představa se nakonec stane realitou. A jak na to?

IDEÁL
Najděte si v časopise nebo na internetu fotografie, které budou symbolicky ztělesňovat to, co od své kuchyně očekáváte po redukci. Může to být foto kuchyňské skříňky nepřecpané věcmi, obrázek zredukované spíže nebo prostě jen foto čisté a uklizené kuchyně. A tento svůj pomyslný cíl si připevněte na lednici nebo na jiné viditelné místo v kuchyni. Obrázky se stanou nejen vaší inspirací ale i motivací. Každý jednotlivý pohled na tento váš ideál vás bude podněcovat k redukci a udržovat v aktivním stavu.

KONTRAST
Pořiďte si před začátkem redukce fotografie své kuchyně. A to konkrétně těch míst, která zachycují charakteristické neduhy vaší kuchyně. Pro někoho to bude stálá hromada neumytého nádobí, pro druhého třeba nepřeberné množství předmětů a přístrojů na kuchyňské lince. Při každém pohledu na tyto fotografie totiž okamžitě uvidíte ten prohlubující se kontrast mezi původním stavem vaší kuchyně a postupně redukovanou realitou.  A tento viditelný rozdíl pro vás bude hnacím motorem v redukci pokračovat a dokončit ji.

Tyto dvě jednoduché metody oceníte především v okamžicích, pokud byste při redukci vaší kuchyně začali klesat na mysli, ztráceli aktivitu, sílu, chuť pokračovat anebo by se vám začal vytrácet smysl redukce. Pomohou vám udržet ten správný směr a také dodají další dávku energie, abyste s redukcí vaší kuchyně nezůstali stát v půli cesty, ale naopak ji zvládli a došli do zdárného konce.