REDUKCE – inspirací k osobitosti

Než se plnou parou pustíte do jakýchkoliv redukcí a změn ve vaší kuchyni, tak se pěkně posaďte a popusťte uzdu své fantazii a zasněte se. Představte si svou ideální kuchyň… Jak by měla vypadat po vašem redukčním zásahu?

INSPIRACE
Na pomoc si můžete vzít třeba internet, který skýtá velké množství inspirace a nápadů do kuchyně. Jen si, prosím, nevytvořte mylnou představu o tom, jak minimalistická kuchyň vypadá. Spousta obrázků jsou fotografie produktové, které s reálným životem v kuchyni nic moc společného nemají. Také fotografie na různých blozích nebývají zrovna z běžného kuchyňského života. Mnohem častěji jsou to fotografie stylizované a uměle vytvořené pro vyvolání určité atmosféry či dojmu.

Inspirujte se, ale nekopírujte. Nesnažte se slepě napodobovat něčí styl či módní trend.
Nemusíte si pořizovat závěsnou tyč, kterou vidíte na spoustě fotek, a mít na ní pověšené kuchyňské náčiní, když máte pro tyto věci dostatek místa v šuplících. Ani nemusíte mít na lince vystavenou soupravu skleněných dóz s uskladněnými surovinami, když máte spíž. Pokud ale nemáte v kuchyni dostatek šuplíků a ani spíž, pak se tyto fotografie pro vás stávají cennou inspirací a námětem k účelnému a praktickému uspořádání vaší kuchyně…

OSOBITOST
Vaše kuchyň je vaše, vaší rodiny a proto by měla nést váš rukopis. Měli byste ji přizpůsobit svým potřebám, návykům a požadavkům. Jen tak budete moci být ve své kuchyni sami sebou a bude se vám v ní spokojeně žít.

Vaše kuchyň by měla být jedinečná a odrážet váš vkus. Měla by splňovat vaše představy a naplňovat vaše potřeby. Měla by vám poskytovat všechno, co potřebujete, aniž by vás to zatěžovalo. Jen tak se stane vaše kuchyň osobitou, harmonickou a funkční.

Do vaší kuchyně tedy nepatří představa vaší tchýně o prosklené skříňce, do které si povinně vystavíte starý porcelánový servis, který vám hodlá věnovat. Stejně tak sem nepatří zhmotněné přesvědčení vaší snachy, že se vaše kuchyň neobejde bez rýžovaru, a proto vám ho darovala…

Do vaší kuchyně by měly patřit věci, bez kterých se neobejdete vy a které vyhovují vám. Pro předměty, které nepotřebujete a které se líbí nebo vyhovují někomu jinému, zde není místa.

Zdroj foto: remodelista.com