CO POTŘEBUJETE v kuchyni?

Přechod na minimalistickou kuchyň nemusí nutně znamenat ostrou redukci předmětů, po které vám zbude jeden hrnec, vařečka, hmatatelné prázdno za dvířky kuchyňské linky a velký prostor pro nutnou improvizaci. Nemusíte se obávat, že budete muset mít v kuchyni jen naprosté minimum předmětů.

Mít minimalistickou kuchyň znamená, že vy sami si určíte, co chcete a kolik čeho v kuchyni potřebujete – ať už je to počet nádobí a hrnců, množství zásob ve spíži nebo velikost lednice.
Neexistuje univerzální seznam věcí, které byste v kuchyni měli či museli mít, ani jejich přesný počet. Potřeba předmětů je zcela individuální a záleží na mnoha proměnných.

Když jste singl a v kuchyni si vaříte jen čaj a nebo ohříváte jídlo donesené od maminky, teoreticky si můžete vystačit s jedním hrníčkem, talířem a pánvičkou.
Pokud jste rodina s dětmi, kde se standardně vaří, bude počet hrníčků, talířů a dalších užitečných předmětů, nástrojů a přístrojů potřeba o něco víc…

Dejte si tu práci a spočítejte si jednotlivé předměty, které obývají vaši kuchyň (talíře, hrníčky, skleničky, hrnce, pánve, příbory, kuchyňské nástroje…prostě všechno sečtěte) – určitě se hravě vyhoupnete nad číslo 200, mnozí i velmi výrazně výš. Ohromující číslo, viďte?
Zamyslete se nad všemi těmito předměty, nad jejich užitečností a důležitostí pro vaši kuchyň. Opravdu je všechny potřebujete? Opravdu vám šetří čas? Opravdu se bez nich neobejdete? Opravdu vám všechny slouží? Nebo sloužíte vy jim…

Na místě jsou však i další otázky. Jejich zodpovězením si budování své minimalistické kuchyně můžete zjednodušit.
Proč chcete minimalistickou kuchyň?
Jaké jsou vaše priority v kuchyni?
Jaké funkce plní vaše kuchyň?
Kolik času trávíte v kuchyni?