JAKÉ JSOU VAŠE PRIORITY v kuchyni?

Při redukci a reorganizaci vaší kuchyně na kuchyň minimalistickou, se nemusíte vzdávat svých kulinářských koníčků, oblíbených jídel ani stravovacích návyků jen proto, abyste zmenšili počet předmětů v kuchyni o nějakou tu desítku či stovku kusů – to určitě ne.

Pečete rádi sladké?
Rozhodně si můžete ponechat všechny používané formy na pečení  a potřebné pomůcky na zdobení dortů (avšak kladu velký důraz na slova „používané“ a „potřebné“) – ale tu nepoužívanou fondue sadu, kterou jste dostali k předloňským Vánocům, tu určitě oželíte, viďte…

Rádi v létě o víkendech grilujete?
Určitě v rámci minimalizace nemusíte vyhodit všechno grilovací náčiní včetně grilu a na krásně propečené domácí hamburgery či pečenou rybu jen vzpomínat. Pokud však rýži jíte jednou za měsíc, tak od toho zbytečného rýžovaru se osvobodit můžete.

Často si děláte smoothie?
V rámci zeštíhlování vaší kuchyně se svého oblíbeného mixéru nemusíte vzdát. Jen se podívejte na jeho další přebohaté příslušenství a dejte pryč všechny nástavce, které jste v životě nepoužili.

Potrpíte si na bohaté snídaně?
Tak to si samozřejmě ponechejte svou několikadílnou snídaňovou sadu, ze které si svou snídani užíváte a vychutnáváte. Ale ten ošklivý zlacený servis, který jste dostali svatebním darem a nepoužíváte ho, tak ten někomu darujte.

Zamyslete se nad tím, co v kuchyni preferujete. Jakým činnostem se v kuchyni nejvíce, nejčastěji a nejraději věnujete?
Až si je definujete a budete mít jasno, snadněji dokážete přizpůsobit svou kuchyň těmto potřebám a s dávkou lehkosti se zbavit věcí, které do vašich priorit nezapadají.

Na místě jsou i další otázky. Jejich zodpovězením si budování své minimalistické kuchyně zjednodušíte.
Proč chcete minimalistickou kuchyň?
Jaké funkce plní vaše kuchyň?
Kolik času trávíte v kuchyni?
Co v kuchyni potřebujete?