Proč ?

.

Minimalismus jako názorový proud je mi natolik blízký, že se stal mým životním stylem. Jeho principy prostupují mým životem a tudíž i mou kuchyní.
A jelikož zapomínám (a nepatřím mezi ženy, které dokážou vysypat z rukávu víkendové menu včetně dezertu a recitovat recepty s gramáží a pracovním postupem), začala jsem si v roce 2015 psát tento blog, který je vlastně mým „sešitem minimalistických receptů“,  které vařím. Díky tomu mám potřebné recepty vždy po ruce a už se mi nestává, že místo pěti ingrediencí, které potřebuji nakoupit na vaření, donesu domů jen tři…:)

Od mého veřejného vystoupení na Minimalistickém festivalu v Brně, kde jsem se v rámci své přednášky trochu rozpovídala o minimalistické kuchyni, mi přišlo nemálo dotazů s žádostmi o rady, jak na kuchyň v minimalistickém duchu.
Proto se zrodila rubrika Minimalismus v kuchyni, kam postupně zapisuji své úvahy, zamyšlení a doporučení osvědčená vlastní praxí. Vzniká tak jakýsi průvodce, který vám, doufám, pomůže nahlédnout pod pokličku minimalistické kuchyně a možná zjednoduší cestu k plně funkční a uklizené kuchyni.

Jestliže se řadíte mezi začínající kuchaře a nevíte úplně přesně, jak naložit se surovinami (jak vybírat při nákupu, jak skladovat, jak suroviny kuchyňsky upravit…), můžete si rozšířit obzory v rubrice Pod pokličkou, kterou ve volných chvílích stále rozšiřuji.
A pokud jste nikdy neloupali mandle, děsí vás představa šlehání bílků anebo jste nikdy nevařili červenou řepu, můžete se ponořit do rubriky Od plotny, kam zapisuji osvědčené kuchyňské návody a triky, které se v kuchyni mohou hodit i vám.

A na závěr snad jen dodám, že jsem si často ze špatně osvětleného sklepa namísto jahodové marmelády donesla rajčatové pyré…Pravidelně jsem si pletla zavařeninu z černého rybízu s tou ostružinovou…
Abych těmto přehmatům zamezila, vyrábím si nálepky, které svou barvou a textem na první pohled vypovídají o obsahu sklenice. S těmito nálepkami a se svými dalšími drobnými kuchyňskými projekty se s vámi ráda podělím v rubrice DIY.

Na vaší cestě k minimalistické kuchyni vše dobré
přeje Zuzana

Kromě tvorby obsahu tohoto webu, mi občas zbude čas i na nějaký ten článek do tisku, recenzi nebo veřejné vystoupení…