MINIMALISMUS V KUCHYNI – díl 1.

Přidáno dne 22.10.2019

ZAČÍNÁME

Trpí vaše kuchyň přetékajícími šuplíky, přeplněnou pracovní plochou a nedostatkem místa? Máte pocit, že se nervově zhroutíte, když se marně snažíte vyndat z linky hrnec nebo pánev? Už dál nesnesete pohled na tu nezmenšující se hromadu špinavého nádobí?
Tak to nadešel ten správný čas na změnu.

Možná jste při svém minimalistickém tažení bytem byli již úspěšní v ložnici či ve svém šatníku, ale se změnou kuchyně stále otálíte. Možná podvědomě cítíte, že to je tvrdý oříšek, na kterém byste si mohli vylámat zuby, a proto změnu odkládáte.
Ano, váš instinkt je správný – tato proměna nebývá jednoduchá, rychlá a bezbolestná. Proto také kuchyň zůstává poslední zatvrzelou baštou, kolem které minimalismus pouze krouží, ale plnou silou udeřit, se ostýchá.

Ať už jste stoupenci minimalismu anebo jen potřebujete anarchii v kuchyni přetavit v trvalý řád, jste tu správně…

Přechod z běžné kuchyně na kuchyň minimalistickou vám může výrazně zjednodušit život. Po organizovaném útoku na kuchyňské skříňky a police již nebudete muset přemýšlet nad tím, kde co máte. Nebudete ztrácet čas bezvýsledným hledáním. Přestanete improvizovat. Nastolíte pořádek. Chaos se změní v řád.

Pokud se rozhodnete pro změnu, gratuluji vám, je to dobrá volba. Minimalistickou kuchyň mám už téměř 15 let, takže vím, o čem mluvím…:)

Kuchyň běžná…
…a kuchyň minimalistická.
Rozdíl je jistě patrný…:)

V seriálu MINIMALISMUS V KUCHYNI se mnou můžete nahlédnout pod pokličku minimalistické kuchyně.
Trochu teorie o principech minimalistické kuchyně smícháme s praktickými radami a tipy, okořeníme konkrétními příklady a výsledkem bude soubor námětů, podnětů, návodů a doporučení – jakýsi průvodce, který vám může usnadnit a zpříjemnit kroky na vaší cestě k plně funkční a uklizené kuchyni…

V sérii článků postupně rozpracuji jednotlivá témata přednášky, kterou jste možná někteří z vás ode mne už slyšeli ve zhuštěné podobě na druhém ročníku minimalistického festivalu Stačí málo, který se v září 2019 konal v Brně.
Do mého přednáškového času se vešlo je omezené množství informací, občas formulovaných jen rychle a heslovitě, a proto si v jednotlivých článcích dovolím poněkud hlubší ponor do vod minimalismu a trochu pomalejší tempo při plavbě minimalistickým rybníčkem…:)

Budu se velmi těšit na vaše odezvy v podobě komentářů, které můžete psát pod články –  sdílená zkušenost je pro všechny čtenáře vždy obohacující.

Přechod na minimalistickou kuchyň není odpolední procházka růžovou zahradou, ale dlouhý výlet do kopce plný dobrodružství.
Pojďte, společně ten vrchol zdoláme…

Minimalistická kuchyň může vypadat třeba takto – no není to nádhera ?

Zdroj foto: www.unsplash.com, www.remodelista.com, www.noithatbn.vn, www.dezeen.com

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *